Batožina

Hlavné informácie

Každý pasažier letu spoločnosti Wizz Air má právo priniesť si na palubu jednu príručnú batožinu bez poplatku, pričom jej špecifikácie sú uvedené vyššie. Ak si želáte na palubu vziať aj dodatočný „kufor na kolieskach“ (jeho špecifikácie sú tiež uvedené vyššie), je potrebné do vašej rezervácie pridať službu WIZZ Priority. Vďaka tejto službe môžete na palubu zobrať celkom dva kusy batožiny.

Nezabúdajte na to, že všetky uvedené obmedzenia rozmerov batožiny nezahŕňajú rukoväť ani kolieska. Je však podmienkou, že kolieska by nemali pridať k celkovej veľkosti batožiny viac ako 5 cm.

Príručná batožina

Max.hmotnosť : 10 Kg Max. rozmery : 40x30x20 cm Cena : V cene letenky Dôležitou podmienkou je, že batožina musí byť dostatočne malá, aby sa zmestila pod sedadlo pred vámi, čo môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo batoh.

Kufor na kolieskách

Max.hmotnosť : 10 Kg Max. rozmery : 55 x 40 x 23 cm Cena : Kufor na kolieskach je za poplatok, v cene je zahrnutá pri zakúpení služby WIZZ Priority. Nevyhnutná podmienka: batožina musí byť dostatočne malá, aby sa zmestila do úložného priestoru nad hlavami cestujúcich.

Batožina do podpalubia

Max. hmotnosť : 1 kus do 10 kg, 6 kusov do 20 kg alebo 6 kusov do 32 kg.

Max. rozmery : 149 x 119 x 171 cm.

Max. počet : 6 kusov na jedného investora

Pri letoch so spoločnosťou WIZZ si každá osoba môže priniesť:

  • Jedna bezplatná príručná taška (max. rozmer 40 x 30 x 20 cm, 10 kg), ktorú je potrebné umiestniť pod sedadlo.
  • Ďalšiu, väčšiu príručnú tašku – nazývame ju „Trolley Bag“ (s kolieskami alebo bez nich) – ktorú získate zadarmo, keď si pridáte WIZZ Priority.
  • Až šesť kusov podanej batožiny: maximálne tri je možné zakúpiť online na stránke wizzair.com alebo prostredníctvom call centra, pričom zvyšok si môžete zakúpiť na letisku.
  • Bezcolné položky zakúpené na letisku po bezpečnostnej kontrole.