Rekordné čísla za rok 2023

Wizz Air pokoril dalšiu métu, keď v roku 2023 prepravil rekordných 60,3 milióna cestujúcich. Táto letecká spoločnosť, ktorá je považovaná za najrýchlejšie rastúcu a najekologickejšiu v Európe, oznámila, že počas tohto roka prepravila celkovo 60,3 milióna cestujúcich.

Toto je historický úspech pre WIZZ, keďže spoločnosť dosiahla najvyššie ročné čísla cestujúcich doteraz, čo predstavuje pozoruhodný 32% nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom 2022. Wizz Air počas roku 2023 rozšíril svoj dosah zavedením takmer stovky nových trás, nasadil 32 nových lietadiel Airbus A321neo a pokryl kombinovanú vzdialenosť 263 miliónov kilometrov.

Letecká spoločnosť preukázala vynikajúcu operačnú spoľahlivosť, keď úspešne dokončila 99,31% svojich naplánovaných letov v roku 2023, čo ju zaradilo na tretie miesto medzi všetkými európskymi leteckými spoločnosťami, čím výrazne prekonala priemerný priemyselný štandard. Wizz Air sa tiež umiestnil medzi top tri európske letecké spoločnosti z hľadiska podielu letov vykonaných presne načas.

Vo svojom záväzku k udržateľnosti dosiahla Wizz Air svoj prvý úplne elektrický prelet v Ríme a Budapešti, čím posilnila svoje environmentálne poverenie. Spoločnosť investovala viac než 5 miliónov eur do výskumu a vývoja udržateľného leteckého paliva (SAF) a spolupracovala s firmou Firefly Green Fuels na dodávke SAF pre svoje operácie vo Veľkej Británii od roku 2028, čo predstavuje celkovo 525 000 ton počas 15 rokov.

Zsuzsa Trubek, manažérka pre korporátnu komunikáciu Wizz Air, vyjadrila hrdosť na záver roku 2023 s rekordným počtom cestujúcich, rozširujúcou sa sieťou, modernizovanou flotilou a zlepšeným operačným výkonom. Uznávajúc, že Veľká Británia je kľúčovým trhom, zdôraznila očakávanie ďalšieho rastu prostredníctvom ďalších investícií v roku 2024.Trubek tiež vyjadrila vzrušenie z osláv 20 rokov cenovo dostupných cestovných možností s Wizz Air v roku 2024 a teší sa na ďalšie vzrušujúce dobrodružstvá s cestujúcimi a vítanie ich na palube.